Wszystkie wpisy, których autorem jest admin

Do Matki Bożej Szkaplerznej

Niepokalana Dziewico, Królowo Karmelu i Matko Szkaplerza Św.. Ty okiem szczególnej opieki patrzysz na każdego, kto jest odziany Twą Szatą- Szkaplerzem świętym. Spojrzyj i na mnie łaskawie i okryj mnie płaszczem Swej macierzyńskiej opieki. Wspomóż moją słabość Twoją potęgą, oświecaj Swą mądrością ciemności mojego serca, pomnażaj we mnie wiarę, nadzieja i miłość. Racz ozdobić moją duszę takimi cnotami oraz łaskami, aby zawsze była droga Tobie i Twojemu Synowi, Jezusowi Chrystusowi, który żyje i króluje na wieki wieków. Amen.

Za konających

Najłaskawszy Jezu, miłośniku dusz, błagam Cie przez konanie Twego Najświętszego Serca i przez boleści Twej Matki Niepokalanej, obmyj w Swojej Krwi grzeszników całego świata, którzy teraz w konaniu zostają i dziś jeszcze umrzeć mają. Słodkie Serce Jezusa konającego, zmiłuj się nad konającymi. Niepokalane Serce Maryi, bądź ratunkiem konających. Amen.

Do Matki Bożej

(modlitwa ułożona przez Sł. Bożą M. Teresę Marchocką)

Ucieczko grzeszników, Matko mojego Boga, oto ja , obarczona ciężarem grzechów uciekam się pod Twoją obronę i proszę o Twoje miłosierdzie, ufając, że jako Matka nie odrzucisz mnie od Siebie. O Maryjo Panno, najpiękniejsza Tęczo, dana ludziom przez Boga na znak wiecznego Przymierza, ufam , że Twoje wstawiennictwo wyprosi mi u Boga przebaczenie teraz i w chwili mojej śmierci. O Panno najmiłosierniejsza, nie znalazł się grzesznik, który by wzywał Ciebie , a nie został wysłuchany i nie doświadczył Twego miłosierdzia. Błagam Cię z całego swego serca, udziel i mnie tej łaski. Ucieczko grzesznych, okaż mi, że jesteś Matką – teraz i w godzinie mojej śmierci. Amen.

Do Dzieciątka Jezus

O Boskie Dzieciątko. Składam w rączki Twoje duszę moją , aby się napełniła miłością Twoją. Oddaję Ci serce moje, aby się odnowiło w Sercu Twoim. Oddaję Ci krzyże i troski moje, aby przez Ciebie nabrały zasługi. Oddaję Ci usta moje, aby się tylko na Twoją chwałę otwierały. Oddaję Ci myśli moje, aby się całkiem zatopiły w Tobie. Oddaję Ci oczy moje, aby nieustannie szukały Ciebie i w Tobie znajdowały upodobanie. Oddaję Ci ręce moje, aby nieustannie dla Ciebie pracowały. Oddaję Ci nogi moje, abym ciągle postępowała na drodze Twojej. Oddaję Ci wolę moją i pragnę nie mieć jej wcale, abym najdoskonalej była posłuszna Boskiej Twej Woli.

Najsłodsze Dzieciątko, Panie mój i Wszystko moje, Radości moja jedyna, Skarbie i Klejnocie mój, cała się Tobie oddaję. Spraw, abym odtąd żyła tylko przez Ciebie, w Tobie i dla Ciebie. Amen

Za kapłana

Panie Jezu Chryste, Wiekuisty Arcykapłanie, zachowaj sługę Twego pod ochroną Najświętszego Serca Twego, gdzie nikt i nic nie może jemu zaszkodzić. Zachowaj bez skazy jego konsekrowane dłonie, które codziennie dotykają Twego Najświętszego Ciała. Zachowaj bez skazy jego usta, które codziennie są zwilżane Twoją Przedrogą Krwią. Zachowaj czyste jego serce, na którym jest odciśnięta pieczęć Twego czcigodnego Kapłaństwa. Uchroń go od wszelkiej ziemskiej zarazy. Daj mu moc, by przemieniał serca, jak przemienia Chleb i Wino. Błogosław jego pracy, aby przynosiła hojne owoce i daj mu koronę wiecznej chwały. Amen.

Do Maryi i Św. Michała Archanioła.

Potężna Królowo nieba i Pani Aniołów, Ciebie, która otrzymałaś od Boga moc i misję zmiażdżenia głowy szatana prosimy pokornie, abyś zesłała nam niebiańskie Zastępy, aby na Twój rozkaz przepędziły złe duchy, walczyły z nimi wszędzie, stłumiły ich śmiałość i zepchnęły je do otchłani.

Św. Michale Archaniele, wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź nasza obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy. A Ty , Wodzu niebieskich Zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą mocą Bożą strąć do piekła. Amen